Skip to main content
Mamy to!
Złożyliśmy w Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego aplikację bydgoszcz.pl w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029!Koordynator całego procesu to Sławomir Czarnecki, za program odpowiadają: Mila Burchart, Patrycja Jankowska i Anna Triebwasser, za plan komunikacji – Anna Czarnecka, a plan finansowy – Monika Fifielska. Nadzór nad przygotowaniem aplikacji pełni Zastępca Prezydenta Pani Iwona Waszkiewicz.

Co przed nami? Działamy dalej, zbudowani mobilizacją i poparciem docierającym do nas z różnych stron naszego miasta, a także całego regionu.
– niebawem na stronie bydgoszcz2029.com opublikujemy koncepcję programową oraz listy z wyrazami wsparcia, które otrzymaliśmy.
– 18 września zapraszamy na spotkanie Rozmowy w dużym pokoju: Olga Drenda i Klaudia Hartung-Wójciak – temat nieprzypadkowy, bliski naszej aplikacji
– 28 października eksperymentujemy z nową formą dzielenia się przemyśleniami podczas Wspólnie o kulturze – spotkanie bydgoszczan i bydgoszczanek w formule Open Space. Zapraszamy wszystkich twórcow i odbiorców – chcemy otwarcie porozmawiać z Wami o kulturze w mieście.