Skip to main content
W sobotę, 28 października porozmawiamy wspólnie i otwarcie o bydgoskiej kulturze!
Zapraszamy osoby zaangażowane w życie miasta, korzystające z oferty kulturalnej a także tworzące tę ofertę. Podczas spotkania każda osoba będzie mogła zaproponować ważny dla niej temat do dyskusji. Już teraz warto się nad nim zastanowić i przyjść z propozycją.
Pretekstem do naszego spotkania jest start Bydgoszczy w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Młyny Rothera opracowały aplikację, a w niej – program roku obchodów, który dotyka wielu ważnych dla naszego miasta spraw. O naszych pomysłach można już przeczytać tutaj.
Porozmawiamy o poglądach, potrzebach, które kultura zaspokaja, oczekiwaniach i marzeniach. Zastanowimy się, co działa dobrze, a co mogłoby lepiej. Podzielimy się refleksjami z dotychczasowego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i ich organizowania.
Spotkanie będzie facylitowane przez ekspertów z Fundacji DO, zajmującej się wspieraniem w prowadzeniu wartościowych rozmów. Wprowadzą nas oni w metodę Open Space, dzięki której wykorzystamy dobrze zarówno czas, jak i potencjał każdej osoby, która weźmie udział w spotkaniu. Podczas rozmowy będziemy notować nasze spostrzeżenia, które później zostaną opracowane i opublikowane przez Młyny Rothera.
Na spotkaniu dostępny będzie tłumacz Polskiego Języka Migowego. „Wspólnie o kulturze” będziemy rozmawiać w przestrzeni, która nie ma ograniczeń architektonicznych.
Chcemy zadbać również o komfort opiekunów dzieci. W sąsiedniej sali, od godziny 11:00 do 18:00, dostępna będzie strefa dla najmłodszych, w której zajęcia poprowadzą doświadczeni animatorzy.
W trakcie spotkania zaprosimy do chwili odpoczynku przy wegańskim poczęstunku.
Kiedy? 28 października, godz. 11:00-18:00
Gdzie? Młyny Rothera
Dla kogo? dla wszystkich
Cena bezpłatnie
Obowiązują zapisy – zapisz się tutaj KLIK!
W razie pytań dot. spotkania, zapraszamy do kontaktu: esk@mlynyrothera.pl