Skip to main content
Listy poparcia

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski

Jako Burmistrz Szubina w pełni popieram kandydaturę miasta Bydgoszczy do zdobycia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. 

Miasto z Kujaw malowniczo położone nad Brdą, Wisłą oraz Kanałem Bydgoskim na przestrzeni lat w pełni wykorzystuje potencjał zbudowany wokół wody rewitalizując m.in. Wyspę Młyńską, która stała się enklawą kultury, rozrywki i spędzania wolnego czasu w sercu miasta. 

Dzięki nowoczesnej perspektywie i działaniom samorządu historyczne Młyny Rothera odzyskały dawny blask, tworząc nową przestrzeń do krzewienia kultury i sztuki wśród mieszkańców regionu oraz konkurencyjną wizytówkę dla zagranicznych aglomeracji. 

Przemyślana strategia miasta Bydgoszczy nastawiona na szerokie spektrum inwestycji i ogólnopolskich eventów kulturalnych znacząco wpływa na poprawę atrakcyjności turystycznej miasta i jednocześnie jest czytelnym dla świata komunikatem poszanowania przeszłości, współczesności i przyszłości. 

Bydgoszcz wyróżnia się przede wszystkim szeroką gamą i dostępnością do budynków instytucji kultury, ich sprawną działalnością, finansowaniem działań kulturalnych oraz postaw proobywatelskich mieszkańców i organizacji społecznych. 

Metropolia ma wiele do zaoferowania tym, którzy szukają solidnej dawki kultury, sztuki, historii czy rozrywki na najwyższym poziomie.